Co warto wiedzieć przed zakupem okien?

Co warto wiedzieć przed zakupem okien?

Zakup stolarki okiennej to bardzo ważny etap budowy każdego domu. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę dobrze jest poznać podstawowe informacje na temat okien.
Aby dowiedzieć się, ile będziemy musieli zapłacić za nowe okna pcv wrocław wraz z montażem najlepiej jest wybrać się do biura obsługi klienta jednego z lokalnym producentów. Do wykonania kosztorysu przyda nam się projekt domu. Możemy też samodzielnie pomierzyć otwory okienne. Zanim pracownik firmy policzy wszystkie koszty musimy podjąć cały szereg decyzji dotyczących okien, bo jak wiadomo nie chodzi tylko o to, żeby były one ładne ale także funkcjonalne i trwałe.

Wybierając okna pcv wrocław należy zwrócić uwagę na rodzaj i grubość zastosowanych profili oraz wzmocnień stalowych. Musimy także zdecydować czy będziemy chcieli mieć standardowe okna czy trzyszybowe. Na cenę znacząco wpłynie kolor okien. Najtańsze są oczywiście okna obustronnie białe i te obecnie są coraz rzadziej wybierane przez właścicieli domów. Jeśli zechcemy zamówić okna z jednostronną okleiną drewnopodobną to trzeba będzie się liczyć z dopłatą w wysokości 20% ceny. Przy okleinie z dwóch stron koszty rosną jeszcze bardziej.
Kupując okna musimy być świadomi, że zapłacimy więcej za wszystkie rozwiązania niestandardowe a więc okna o kształcie trójkątów czy trapezów, szyby mleczne czy ornamentowe, za stopniowany uchył czy blokady klamek. Plusem jest natomiast to, że zamawiając okna pcv wrocław do budynku w stanie surowym nic nie będziemy płacić za usługę montażu.