Czym oczyszczać twarz?

Czym oczyszczać twarz?

Świat produktów do oczyszczania twarzy jest rozległy i fascynujący, ale może też być dość zagmatwany. Istnieje tak wiele produktów oczyszczających, że trudno jest wiedzieć, który z nich wybrać. Produkty do mycia twarzy dzielą się na trzy główne kategorie: płyny do mycia twarzy, peelingi do twarzy i pianki do mycia twarzy.

Produkty do mycia twarzy są dokładnie tym, czym się wydają – płynem lub żelem, którym myjesz twarz. Najczęstszym rodzajem jest płyn do mycia twarzy na bazie mydła, który pieni się podczas wcierania w skórę, a następnie spłukiwania. Jest to prosta formuła, ale składniki stosowane w produktach do mycia twarzy na bazie mydła różnią się znacznie między poszczególnymi markami, a nawet między produktami tej samej marki! Dzieje się tak dlatego, że niektóre składniki są delikatniejsze dla skóry niż inne, ale także dlatego, że różne składniki podobają się różnym osobom. Niektórzy ludzie wolą bardziej kremową formułę, podczas gdy inni mogą chcieć czegoś bardziej pieniącego się.

Peelingi do twarzy powinny być stosowane raz lub dwa razy w tygodniu, aby pomóc usunąć martwe komórki skóry z jej powierzchni. Zazwyczaj mają ziarnistą konsystencję i wyglądają jak piasek (stąd ich nazwa). Pocierając twarz peelingiem, dokonujesz eksfoliacji – dosłownie ścierasz martwe komórki skóry! Taką pielęgnację należy jednak wykonywać maksymalnie 2 razy w tygodniu.  Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://allbeauties.pl/ .