Jak zwiększyć apetyt u dziecka?

Jak zwiększyć apetyt u dziecka?

To pytanie nurtuje wielu rodziców. Chodzi o to, że Twoje dziecko może stracić apetyt i odmówić jedzenia. Może mieć rozstrój żołądka, może ząbkować lub mieć chorobę, albo może być niespokojny. Jeśli zastanawiasz się, jak zwiększyć apetyt u dziecka, pamiętaj, że czasami rozstrój żołądka jest tylko tymczasowy i twój maluch wkrótce wróci do jedzenia tych pysznych domowych posiłków, które dla niego przygotowujesz. 

Jeśli jednak brak apetytu nie jest wynikiem choroby, warto rozważyć kilka kwestii.

Zwiększ częstotliwość i ilość jedzenia 

Większość dzieci nie je dobrze lub prowadzi aktywny tryb życia, ale to nie znaczy, że powinieneś zacząć zmuszać je do jedzenia na siłę. Zawsze lepiej jest zwiększyć częstotliwość i ilość jedzenia niż zmuszać je do jedzenia, gdy nie są głodne. 

Upewnij się, że podajesz świeże jedzenie 

Świeże jedzenie pomaga w zwiększeniu apetytu. Podawaj na talerzu różnorodne owoce i warzywa. Będą bardziej zainteresowane jedzeniem, gdy zobaczą, że jest coś innego do jedzenia. 

Zapewnij odpowiedni nastrój 

Dzieci nie lubią jeść same i nie lubią jeść, gdy się je zmusza. Dlatego zadbaj o odpowiedni nastrój, kiedy podajesz im jedzenie. Zachęcaj je, opowiadając historie o tym, jak jedzenie pomaga ich ciałom rosnąć w siłę, z czego składają się niektóre pokarmy itp. Pomoże to w zwiększeniu ich ciekawości na temat jedzenia, jak również ich apetytu na jedzenie.

Nie besztaj ich, jeśli odmawiają jedzenia

Kiedy twoje dziecko odmawia jedzenia, nie karz ich za to. Sprawi to tylko, że będą bardziej niechętne do jedzenia i stworzą awersję do niego, co utrudni Ci zwiększenie ich apetytu w późniejszym czasie. Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://momom.pl/ .