Jakie obicie dla foteli w aucie wybrać?

Jakie obicie dla foteli w aucie wybrać?

Wybór tapicerki dla swoich siedzeń jest dużym zadaniem, zwłaszcza jeśli podejmujesz decyzję samodzielnie. Chcesz uzyskać to, co najlepsze dla Twojego samochodu, ale co stanowi to, co najlepsze? Czy powinieneś wybrać materiał, który jest trwały i łatwy do czyszczenia, czy też pozostawić to ekspertom, aby zdecydować, która tkanina jest odpowiednia dla Twoich potrzeb?

Istnieją trzy główne rodzaje tapicerki: winylowa, materiałowa i skórzana. 

Winyl jest najtańszą opcją i jest popularny wśród młodszych kierowców lub tych, którzy chcą uniknąć dużej początkowej inwestycji w swój samochód. 

Tkanina jest zazwyczaj syntetycznym włóknem, które może być barwione w różnych kolorach i nie będzie się zużywać tak dobrze jak inne materiały. 

Skóra jest najdroższą opcją, ale jest też naturalnie bardzo trwała i występuje w zadziwiającej różnorodności kolorów i faktur. Skóra ma jednak swoje wady – łatwo się rysuje i może wchłaniać zapachy produktów do włosów, żywności takiej jak czosnek lub curry, a nawet dymu papierosowego, jeśli Twój pasażer pali. Może być również uszkodzona przez ekstremalne ciepło lub zimno, więc musisz być ostrożny przy wyborze koloru i klimatu odpowiedniego do skóry, jeśli mieszkasz w obszarze, który ma bardzo gorące lato lub ostrą zimę.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://tuningster.pl/ .