Kiedy zacząć ćwiczyć po ciąży?

Kiedy zacząć ćwiczyć po ciąży?

Po urodzeniu dziecka znalezienie czasu na trening może być trudne. Z wymaganiami noworodka, prawdopodobnie masz mniej czasu dla siebie i może się okazać, że nie masz energii, którą kiedyś miałaś. Istnieją jednak sposoby, aby być zdrowym i sprawnym nawet po ciąży.

Dieta i ćwiczenia idą w parze, jeśli chodzi o kondycję po porodzie. Twoja dieta powinna zawierać pokarmy, które dadzą Twojemu organizmowi energię, której potrzebuje, aby zacząć ćwiczyć ponownie, jednocześnie dostarczając Twojemu dziecku składników odżywczych, których potrzebuje. Ważne jest, abyś jadła zdrowe posiłki, które sprawią, że będziesz pełna, więc nie ulegniesz pokusie sięgnięcia po mniej zdrowe opcje, gdy pojawi się głód.

Jeśli karmisz dziecko piersią, porozmawiaj z lekarzem przed rozpoczęciem ćwiczeń, ponieważ niektóre ćwiczenia mogą powodować problemy z karmieniem piersią.

Twój lekarz może również poinformować Cię, czy pewne ćwiczenia są lepiej dostosowane do Twojego indywidualnego poziomu sprawności i potrzeb, np. czy powinnaś powstrzymać się od ćwiczeń takich jak bieganie lub czy joga jest dla Ciebie lepszym rozwiązaniem w tym momencie życia.

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń, skonsultuj się najpierw ze swoim lekarzem, który może udzielić Ci wskazówek, jak najlepiej zacząć ćwiczyć po ciąży. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://liveasily.pl/ .