PROGRAM DO PROJEKTOWANIA BIM

PROGRAM DO PROJEKTOWANIA BIM

Program do projektowania BIM, który pozwoli na pełne wykorzystanie wynikającego z możliwości, jakie niesie za sobą modelowanie informacji o budynku czyli BIM musi spełniać określone kryteria. Przede wszystkim jego funkcje powinny być skoncentrowane wokół systemu komunikacyjnego, który pozwala na aktywny udział w projekcie wszystkim jego uczestnikom, na każdym z etapów jego funkcjonowania.

Kolejnym ważnym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę wybierając odpowiedni program do projektowania BIM będzie możliwość przechowywania dużej ilości informacji w formie digitalowej, dzięki czemu nie będzie konieczne wynajmowanie powierzchni magazynowych, które wiążą się z dużym kosztem. Wszystkie informacje dotyczące projektu zgromadzone w jednym miejscu w znaczny sposób ułatwiają pracę i przyspieszają przebieg realizacji koncepcji.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele programów, które dają możliwość tworzenia zaawansowanych projektów. Jednym z nich jest oprogramowanie PROTA, które zyskuje coraz większe zaufanie i popularność wśród przedstawicieli wszystkich branży. Współpraca wszystkich uczestników projektu już od momentu pozyskania lokalizacji pod inwestycję wydawać się może niepotrzebną komplikacją, jednak tak naprawdę jest kluczem do sukcesu i receptą na sprawne zakończenie projektu, bez ryzyka nanoszenia poprawek na późnym etapie. Przedstawiciele wszystkich związanych z realizacją dziedzin jednoczą się w jednym wspólnym celu, dzięki czemu do czynienia mamy z dużo lepszym rozumieniem specyfiki pracy i potrzeb tej drugiej strony. Dzięki temu możliwe jest dostarczenie rzetelnych informacji i ulepszenie procesu koncepcyjnego, a także dostosowanie się do wyspecjalizowanych potrzeb logistyków czy inżynierów produkcji.