Bagażniki samochodowe

Bagażniki samochodowe

Bagażnik dachowy to integralny aspekt posiadaczy pojazdów, jacy dużo podróżują lub także stoją przed potrzebą przejazdu rozmaitego typu materiałów, jakich standardowymi sposobami jakimi dysponuje pojazd osobowy przewieźć się nie da. W szukaniu tego doskonałego bagażnika samochodowego, tak jak w wypadku wszystkich pozostałych zakupów należałoby posiłkować się złotymi poradami z sieci internetowej. Jak więc dobrać bagażniki samochodowe?

Czy istnieją bagażniki samochodowe powszechne – jeden do wszelkich pojazdów?

W pojazdach wytwarzanych do początku lat 90-tych ostatniego stulecia wybór bagażnika bazowego był niezwykle łatwy. Większość pojazdów zaopatrzona była w rynienkę czy relingi do jakich łączyło się bagażnik. Również w tymże wypadku można dyskutować o wielofunkcyjnych belkach. Natomiast z rozwojem technicznym wytwórcy pojazdów zaczęli wykorzystywać jeszcze to pozostałe systemy łączenia bagażników dachowych. Jednym spośród niezwykle znanych mocowań jest łączenie za krawędź dachu. Wykorzystuje się je w pojazdach niemających relingów dachowych ani punktów fabrycznych tak nazywanych fix pointów.

Pojemność również ładowność boxu dachowego

Jednym spośród najistotniejszych wymagań wyboru boxu dachowego jest zwykle jego pojemość. Najmniejsze „trumny” umieszczą blisko 300 litrów również materiały o długości do 190 cm, natomiast te największe – przeszło 600 litrów. Niezależnie od zawartości powinniśmy zwrócić uwagę na ładowność, więc optymalną masę ładunku, który możemy włożyć do środka boxu. Nie zawsze jest ona bezpośrednio proporcjonalna do jego zawartości. Możemy odnaleźć boxy, jakie przy zawartości 320 litrów mają ładowność na poziomie 75 kg również takie, jakie umieszczą 420 litrów, jednak mogą „utrzymać” jedynie 50 kg.