Co warto posadzić w ogrodzie?

Co warto posadzić w ogrodzie?

Możesz nie zdawać sobie sprawy, że jest mnóstwo rzeczy, które możesz uprawiać bez konieczności kupowania nasion lub płacenia za rośliny. W rzeczywistości, jest kilka wskazówek, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze, ale nadal dadzą pyszne produkty.

Po pierwsze, jeśli masz miejsce na swoim podwórku, dlaczego nie posadzić truskawek? Są nie tylko pyszne i łatwe w uprawie, ale także wieloletnie, co oznacza, że wracają co roku! Wystarczy rozłożyć korzenie w ziemi i upewnić się, że są podlewane.

Jeśli nie masz miejsca na podwórku, ale masz przestrzeń na patio lub balkonie, rozważ truskawkę w doniczce. Są to zwykłe truskawki, które uprawia się bezpośrednio w doniczkach (zwykle na półkach) w pomieszczeniach. Są one świetne dla osób, które nie mają podwórka, ponieważ można je umieścić w każdym słonecznym miejscu, a nawet wnieść do środka w miesiącach zimowych. Dodatkowo, można je powiesić na ganku.

Maliny można również sadzić bezpośrednio w ziemi lub w doniczkach – nie potrzebują tak dużo światła słonecznego jak truskawki, więc można je uprawiać praktycznie wszędzie. Pamiętaj, aby wokół podstawy rośliny umieścić trochę słomy lub wiórów drewnianych, które pomogą jej zachować kształt – maliny nie są tak odporne jak truskawki.

Na pewno trzeba powiedzieć o pomidory. Pomidory to jedna z najbardziej uniwersalnych i pysznych rzeczy, jakie można uprawiać w ogrodzie. Pomidory występują we wszystkich kształtach i rozmiarach (oraz kolorach!), aby pasowały do każdej okazji. Więcej na temat ogrodu znajdziesz na stronie https://czaswogrodzie.pl/ .