Co warto wiedzieć o szczotkowaniu skóry?

Co warto wiedzieć o szczotkowaniu skóry?

Szczotkowanie skóry to domowy sposób na złuszczenie skóry i pobudzenie krążenia – i jest to łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Najlepsze jest to, że możesz uzyskać takie same korzyści jak profesjonalne szczotkowanie skóry, co oznacza, że możesz to robić codziennie za mniej niż koszt filiżanki kawy.

Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o szczotkowaniu skóry:

-Delikatnie usuwa martwe komórki skóry na twarzy, ramionach i nogach bez usuwania zdrowych komórek skóry. Pomaga to zapobiegać suchości, zmarszczkom i drobnym bruzdom, jednocześnie poprawiając krążenie między warstwami skóry.

-Szczotkowanie na sucho nie jest przeznaczone tylko po wyjściu spod prysznica: w przeciwieństwie do produktów, które twierdzą, że nadają świeży wygląd poprzez złuszczanie martwych komórek (co w rzeczywistości może uszkodzić zdrowe komórki), szczotkowanie na sucho może być wykonywane o każdej porze dnia, nawet w przypadku skóry tłustej lub trądzikowej. Dobrze jest jednak stosować lżejszy dotyk w tych miejscach, jeśli możesz!

-Nie musisz kupować drogiej szczotki: większość szczotek to w zasadzie tylko uchwyt. Wszystko czego potrzebujesz to coś włóknistego, co zatrzyma naturalne oleje z Twojego ciała.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://sielankowelove.pl/ .