Dlaczego ważne jest używanie kremów z filtrem?

Dlaczego ważne jest używanie kremów z filtrem?

Wszyscy znamy ABC ochrony przeciwsłonecznej. Jednak wielu z nas nadal nie stosuje ochrony przeciwsłonecznej każdego dnia, mimo że rak skóry jest najczęstszą formą raka chociażby w Ameryce.

Ale dlaczego? 

Krem z filtrem przeciwsłonecznym może być tłusty, więc niektórzy nie lubią go nosić. W dzisiejszych czasach można zdobyć nie tylko nietłusty krem, ale również taki, który idealnie się sprawdza pod makijaż. Może być również drażniący dla wrażliwej skóry, zwłaszcza jeśli masz trądzik różowaty lub egzemę. Może również pozostawiać biały osad na skórze, a nawet plamić ubrania.

No i jeszcze koszty – czy naprawdę warto wydać 50zł na butelkę kremu z filtrem, którego nie będziesz regularnie używać?

Oto dwa powody, dla których warto stosować krem z filtrem:

  1. Filtr przeciwsłoneczny działa na naszą urodę, ponieważ pomaga zapobiegać zmarszczkom – czy wiesz, że promienie UVA nie tylko powodują raka skóry, ale także przedwcześnie starzeją naszą skórę i przyczyniają się do powstawania zmarszczek i innych oznak starzenia? Regularne stosowanie kremu z filtrem pomaga zachować młody i zdrowy wygląd skóry na dłużej.
  2. Filtr przeciwsłoneczny chroni przed ciemnymi plamami, które najbardziej widać w podeszłym wieku. Jeśli chcesz uniknąć tego losu, powinieneś zacząć używać filtrów przeciwsłonecznych już teraz. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://diysy.pl/ .