Drukarka laserowa czy zwykła? Jaką wybrać?

Drukarka laserowa czy zwykła? Jaką wybrać?

Wszyscy już to przerabialiśmy. Musisz coś wydrukować do szkoły, pracy lub domu i zdajesz sobie sprawę, że nie masz zwykłej drukarki. Zadajesz sobie pytanie: „Czy powinienem iść kupić jedną teraz, czy mogę po prostu użyć drukarki laserowej w bibliotece?”. Czy naprawdę warto mieć zwykłą drukarkę? Jaka jest w ogóle różnica między nimi?

Laserowa

-Drukarki laserowe są świetne, jeśli potrzebujesz wydrukować profesjonalne dokumenty i grafiki, które wyglądają niezwykle czysto i wyraźnie. Są one również bardzo szybkie w drukowaniu w porównaniu z innymi typami drukarek. Jednak nie są one tak wielkie, jeśli trzeba drukować zdjęcia lub grafiki, które wymagają wielu kolorów atramentu, ponieważ drukarka laserowa zwykle ma tylko czarny atrament. Ponadto, drukarki laserowe są droższe niż zwykłe;

Zwykła

-Zwykłe drukarki są świetne, jeśli trzeba drukować zdjęcia lub grafikę, która wymaga wielu kolorów atramentu, ponieważ zwykle mają cztery wkłady atramentowe (czarny, cyjan, magenta i żółty). Są również tańsze niż drukarki laserowe. Jednak nie są one tak doskonałe, jeśli trzeba drukować profesjonalne dokumenty i grafiki, które wyglądają niezwykle czysto i wyraźnie, ponieważ nie tworzą one tak wyraźnego obrazu jak drukarki laserowe. W porównaniu z innymi typami drukarek, drukowanie na zwykłych drukarkach trwa dłużej.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://thinknews.pl/ .