Jak być bardziej zorganizowanym?

Jak być bardziej zorganizowanym?

Wiele ludzi chce wprowadzić porządek do swojego życia, jednak nie bardzo wie, jak to zrobić. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby stać się bardziej zorganizowanym.

  1. Zrób jedną rzecz w tym samym czasie. Próbując się zorganizować podczas robienia czegoś innego jest receptą na rozproszenie, i jest to trudne do wykonania, jeśli jesteś rozproszony. Upewnij się, że kiedy zaczynasz organizować, dajesz swoją pełną uwagę na jedno zadanie.
  2. Bądź realistą o tym, na co masz czas. Może być kuszące by celować w wielkie zadania i organizować np. cały pokój lub nawet cały dom, ale duże znaczenie ma branie pod uwagę czasu i upewnienie się, że masz realistyczne oczekiwania względem tego, co możesz dokonywać wśród rozsądnej ilości czasu.
  3. Nadaj priorytet obszarom, które powodują najwięcej stresu i bólu. Jeżeli twój dom powoduje u ciebie stres ponieważ jest zagracony lub zdezorganizowany, znaczące jest, by skupiać się najpierw na tych terenach, które zagracenie powoduje najwięcej problemów. 
  4. Daj sobie termin. Być może jest to rzeczywisty termin, jak data wyprowadzki, lub może jest to po prostu data celu jak „przez święta”.
  5. Planuj! Warto sobie zapisywać wszystko, co chcesz robić i tym samym trzymać się swojego harmonogramu.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://clevermedia.pl/ .