Jak mierzyć spalone kalorie podczas treningu?

Jak mierzyć spalone kalorie podczas treningu?

Kalorie spalone podczas sesji treningowej są ważne do poznania z dwóch powodów: śledzenia i zarządzania wagą. Jeśli próbujesz schudnąć, dobrze jest wiedzieć, ile kalorii trzeba spożywać, aby utrzymać obecną wagę, a równie ważne jest, aby wiedzieć, ile kalorii organizm spala podczas typowej sesji treningowej, aby móc dokładnie śledzić spożycie kalorii.

Istnieje kilka sposobów na określenie liczby kalorii spalonych podczas sesji treningowej. Najpopularniejszym z nich jest pomiar zużycia tlenu i tętna. Monitor tętna może dostarczyć informacji o intensywności aktywności fizycznej, która koreluje z ilością energii zużywanej przez organizm. Ilość tlenu zużywanego przez organizm można zmierzyć za pomocą pulsoksymetrii, która jest elektronicznym czujnikiem mierzącym nasycenie krwi tlenem w różnych częściach ciała, w tym na opuszkach palców. Metoda ta może dokładnie zmierzyć intensywność ćwiczeń i odpowiadający im wydatek kaloryczny.

Możesz rozważyć również następujący wzór:

(Twoja masa ciała w funtach) x (intensywność treningu) x (czas trwania treningu w minutach) = liczba kalorii, które spalisz podczas godziny treningu.

+ Na przykład: jeśli ważysz 140 funtów i ćwiczysz z dużą intensywnością przez godzinę (powiedzmy, że biegasz trzy kilometry), to spalisz około 880 kalorii. Jeśli jest piątek i ciężko trenujesz w poniedziałek/środę/piątek, to pomnóż tę liczbę przez cztery, aby uzyskać 3360 spalonych kalorii! Więcej o sporcie znajdziesz na stronie https://bizsport.pl/ .