Jak zwalczyć cienie pod oczami

Jak zwalczyć cienie pod oczami

Ciemne kręgi pod oczami są dość powszechne i są czymś, czego każdy chce się pozbyć. Mogą być spowodowane przez wiele rzeczy, w tym brak snu, alergie i tłustą skórę. Oto kilka rad i wskazówek, jak się ich pozbyć:

1) Nie pal – To jest duży problem, ponieważ palenie może powodować ciemne kręgi pod oczami, które wyglądają jak siniaki.

2) Nie odwadniaj się- Odwodnienie może powodować ciemne kręgi pod oczami, więc pij dużo wody każdego dnia.

3) Nie noś makijażu – Niektóre makijaże mogą zatykać pory i powodować ciemne kręgi pod oczami. Zamiast nosić makijaż przez cały czas, użyj go tylko na specjalne okazje.

 

Warto:

1) Uzyskać wystarczającą ilość snu – Upewnij się, że masz coraz co najmniej 8 godzin snu każdej nocy. Sen pomaga odświeżyć swoje ciało i odmłodzić skórę, dzięki czemu można obudzić się będąc odświeżonym zamiast zmęczonym każdego ranka.

2) Nosić krem z filtrem – krem z filtrem jest ważny, aby nosić go codziennie, zwłaszcza gdy jesteś na zewnątrz w ciągu dnia, zarówno kiedy promienie słoneczne są silne, jak i jeśli jest pochmurno. Noszenie kremu z filtrem pomaga chronić przed ciemnymi plamami tworzonymi się pod oczami.

3) Niektóre pokarmy są szczególnie pomocne w zwalczaniu stanów zapalnych i zmniejszaniu obrzęków – mianowicie owoce i warzywa o wysokiej zawartości witaminy c i antyoksydantów. Jedz więcej jagód (najlepsze są borówki), owoców cytrusowych takich jak pomarańcze i cytryny, jarmużu i innych zielonych warzyw liściastych, czerwonej papryki, brokułów i kapusty. Im bardziej kolorowa jest Twoja dieta, tym lepsza będzie Twoja skóra

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://polishly.pl/ .