Media tradycyjne a nowe media

Media tradycyjne a nowe media

Nowe media to termin określający wszystkie platformy cyfrowe, które są częścią sieci społecznej, takie jak blogi, wiki i Twitter. Tradycyjne media, z drugiej strony, odnosi się do form mediów, które istniały dłużej w ich obecnej formie niż Internet istnieje – na przykład, telewizja i gazety.

Główna różnica między tradycyjnymi a nowymi mediami polega na tym, że nowe media pozwalają każdemu na swobodne i łatwe publikowanie treści. W tradycyjnych mediach, każdy może przesłać artykuł lub pomysł na artykuł do redakcji. Jednak po przesłaniu artykułu, to ktoś inny decyduje, czy chce go opublikować, czy też nie; może odrzucić treść na podstawie jej jakości, lub może być bardziej zainteresowany historiami od osób, które mają większą pozycję lub lepsze kontakty w organizacji. 

Co więcej, tradycyjne dziennikarstwo ma tendencję do przestrzegania dość ścisłego zestawu standardów dotyczących tego, co stanowi odpowiednie zachowanie dla reporterów – muszą pozostać obiektywni przez cały czas (co oznacza powstrzymanie się od dzielenia się osobistymi opiniami na temat historii, które piszą), zgłaszać nieocenzurowane fakty (z wyjątkiem sytuacji, gdy pewne informacje zostały uznane za poufne) i dążyć do dokładności przez cały czas (w tym wycofywania wszelkich błędów). Nowe media wciąż rozwijają te standardy i wytyczne.

Więcej informacji na podobne tematy znajdziesz na stronie https://medialis.pl/ .