O czym należy pamiętać podczas jazdy w słoneczne dni?

O czym należy pamiętać podczas jazdy w słoneczne dni?

Słońce może być piękne, ale stanowi również ukryte zagrożenie dla Twojego samochodu i Twojego bezpieczeństwa. Jeśli jeździsz pod słońce, musisz zwracać uwagę na wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej, który wskazuje, jak dobrze samochód jest chłodzony. W większości samochodów, jeśli jest on w niebezpiecznej strefie, może to oznaczać awarię silnika. Ważne jest, aby zwracać uwagę na te rzeczy podczas jazdy!

Kiedy jedziesz pod gorącym słońcem, najlepszym sposobem na utrzymanie niskiej temperatury silnika jest lekkie uchylenie okien. Jeśli okaże się, że nie możesz wpuścić powietrza z powodu wiatru lub z powodu klimatyzacji, spróbuj umieścić samochód w pozycji neutralnej i włączyć klimatyzację na niskich obrotach, trzymając samochód na biegu. Pozwoli to na wydmuchiwanie powietrza przez otwory wentylacyjne, jednocześnie nie dopuszczając ciepła do silnika.

Jeśli nie masz tych luksusów – lub jeśli nie są one wystarczające – najlepiej jest znaleźć miejsce, gdzie jest trochę cienia i dać szansę na ochłodzenie silnika bez przegrzania go. Jeśli masz w pobliżu miejsce, które może zaoferować to przez około pół godziny, zatrzymaj się i daj swojemu silnikowi czas na złapanie oddechu.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie https://onetrace.pl/ .