Czy warto decydować się na terapię małżeńską?

Czy warto decydować się na terapię małżeńską?

Wszyscy wiemy, że małżeństwo jest trudne. W końcu jest to partnerstwo i jako takie wymaga wysiłku i kompromisu. Istnieje również wiele czynników, które mogą uniemożliwić utrzymanie zdrowego partnerstwa – śmierć rodzica lub dziecka, rozejście się z powodu pracy lub szkoły, obciążenie finansowe i inne.

Ale skoro czytasz artykuł o terapii małżeńskiej, są szanse, że twój partner nie robi wszystkiego źle i żadne z was nie zrobiło nic, co uzasadniałoby rozwód. Co więc dzieje się, gdy jesteś w przeważnie zdrowym związku, gdzie twoje problemy nie są spowodowane jakimś katastrofalnym wydarzeniem?

Co można uzyskać z terapii małżeńskiej?

W skrócie, terapia małżeńska ma na celu pomóc parom znaleźć sposoby na bardziej efektywną komunikację ze sobą, co ułatwi im rozwiązanie ich problemów. W wielu przypadkach nie oznacza to, że trzeba mieć wielki przełom we wszystkim, co jest nie tak z twoim związkiem (choć to może się zdarzyć) – może to być tak proste, jak wyznaczenie czasu raz w tygodniu, gdzie oboje rozmawiacie o wydarzeniach minionego dnia i szukacie obszarów, w których można poprawić pracowanie razem.

Nawet jeśli nie pójdzie to tak daleko, budowanie lepszych umiejętności komunikacyjnych może pomóc każdej parze wzmocnić swój związek. Silny związek oznacza silniejszą jednostkę rodzinną. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://joysy.pl/ .