Jak wybrać odpowiednie okulary?

Jak wybrać odpowiednie okulary?

Wybór odpowiednich okularów jest ważny, ponieważ nie chodzi tylko o próżność. Odpowiednia para okularów będzie wygodna i będzie chronić Twoje oczy przed szkodliwymi promieniami UV, a także poprawi Twój ogólny wygląd. Oto kilka rzeczy, które należy rozważyć przy wyborze okularów:

1) Dopasowanie 

Kiedy przymierzasz parę okularów, upewnij się, że możesz wyregulować noski, aby wygodnie pasowały na nosie, nie zsuwając się w dół. Oprawki powinny spoczywać bezpośrednio na mostku nosa bez zginania lub szczypania. Powinieneś również upewnić się, że zauszniki są wyregulowane tak, aby spoczywały przed uszami, a nie za nimi. Zapewni to właściwy przepływ powietrza i zapobiegnie infekcjom uszu. 

2) Jakość soczewek 

Kiedy patrzysz na ramki, sprawdź, jaki rodzaj soczewek mają. Chcesz, aby miały one powłokę antyrefleksyjną, która blokuje szkodliwe promienie UV, a także powłokę odporną na zarysowania. Powinny one również mieć pomiar w milimetrach na jednej stronie soczewki, tak aby mogły być wykonane dokładnie, aby pasowały do Twoich potrzeb związanych z receptą. 

3) Styl

Wybierz styl oprawek, który pasuje do Twojego kształtu twarzy i uzupełnia Twój kolor włosów i karnację. Profesjonalny optyk pomoże Ci wybrać oprawki w oparciu o te czynniki, ale możesz też zrobić rozeznanie na stronach internetowych. 

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://catchlife.pl/ .