Naturalna pielęgnacja twarzy

Naturalna pielęgnacja twarzy

Istnieje wiele sposobów, aby zadbać o swoją twarz bez użycia chemikaliów i innych potencjalnie szkodliwych składników. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

1. Używaj naturalnych składników

W dzisiejszych czasach znalezienie zdrowych składników do pielęgnacji twarzy jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Skorzystaj ze zbiorczych pojemników w lokalnym sklepie spożywczym lub sklepie ze zdrową żywnością, aby kupić odżywcze i korzystne elementy, takie jak masło shea, masło kakaowe, olej kokosowy, olej jojoba i wosk pszczeli. Niektóre sklepy mają nawet duży wybór gotowych peelingów, mydeł, balsamów, maseczek i środków oczyszczających, które są również wolne od sztucznych substancji zapachowych i barwników – i są przystępne cenowo! Jeżeli natomiast szukasz pomysłów na peelingi i nie tylko, znajdziesz je na stronie https://stylishbasket.pl/ .

2. Bądź delikatny

Kiedy wykonujesz na twarzy peeling lub maseczkę, ważne jest, aby nie szorować jej zbyt ostro – Twoja skóra jest wrażliwa i powinna być traktowana z ostrożnością. Zawsze stosuj okrężne ruchy i delikatny nacisk podczas wcierania produktów, nigdy nie wciskaj mocno w skórę palców lub ściereczki. Dotyczy to również mycia – nie używaj do mycia twarzy gorącej wody, ponieważ może ona powodować podrażnienia. Jak to mówią – zimna woda zdrowia doda!